Mavi Dalga, 2. dönem editörleriyle ara vermeden çalışmaya devam ediyor.

Editörler Su çok güzel, gelsene!Editörler

Editörler

Editörler
Genel Yayın Yönetmeni

Elif Tufan

Kadıköy’de yerleşik, dergi için ilk günkü kadar heyecanlı. Kansızlıktan hastaneye yatıp tıp okumaya karar vermiştir. Fotoğraf çekmeyi, yeni insanlar ve yaşam biçimlerini tanımayı sever. Bildiği tüm dillerde biraz geveze, burçlara da inanıyor.

SİTE BAŞ EDİTÖRÜ

Yelda Zümre Baş

Kırklareli’nde doğmuş, Türkiye’nin dört bir yanını gezmiştir. Mükemmeliyetçi biridir, kolay kolay tatmin olmaz. Müziğe aşıktır, alternatif rock a bayılır. Benedict Cumberbatch’e zaafı vardır. Polisiye meraklısı. Bu günlerde anime dünyasını keşfetmekte.

STAJYER

Damla Tanrıkulu

Park Chan Wook’la tanışıp görüntü yönetmeni asistanı olarak işe alınacağı günü bekleyen, endişe verici derecede sürekli The Strokes dinleyen biri. Yolda kedi gördüğü zaman genelde selam vermeden geçmez ki bu onun için Kadıköy’de yürümeyi fazlasıyla zor bir hale sokar. Yeni tanıştığı insanları ünlülere veya tanıdıklarına benzetmeyi çok sever. Anda kalır.

editor
Grafik Tasarımcı

Zeynep Baykal

İstanbul doğumlu. Yürümeyi sever, düşünürken yürür. Müzik zevki algoritmalara kısa devre yaptırır. Resim çizer, tezhip yapar, el sanatlarına ilgilidir. Karantinada analog fotoğrafçılığa merak salmıştır. 

STAJYER

Aybüke Çilingir

Buraya ilk sırada yazması için en çok neyi sevdiğini bulamayacak kadar her şeyi severken durup birkaç saniye düşününce dönüp dolaşıp en çok spor yapmayı sevdiğini söyler. Arkadaşları her zaman nasıl hayatı bu kadar sevebildiğini sorar, hiçbir şeyi kaçırmayayım derken her yere koşturup gün sonunda uyumaya vakit bulamaz. Koşmaya, yemek yemeye ve yapmaya, kahveye, hayvanlara, yeni şeyler denemeye ve yeni yerler keşfetmeye bayılır. Andadır.

editor
İçerik Editörü

Metin Harlak

Gün batımlarında basit fotoğraflar çekmeye ve sahilde uzun yürüyüşlere aciz bir şekilde bayılacak kadar romantik, sabah erken kalkıp koşacak kadar hayatı seven bir Ankaralı.

editor
SOSYAL MEDYA EDİTÖRÜ

Rozerin Deniz Gülmez

Basit zevkleri olan basit bir kız. Her şeyi şakaya dönüştürmeye bayılır. Ciddi bir şeyi sulandırır, şakayı ciddileştirir. “Amma men sürünənəm,men qəribəm.” sözleriyle kendini özetleyebilir. Kitap okumayı, Fransız filmlerini ve Deep Turkish Web videolarını çok sever.

STAJYER

Berra Hayır

Sürekli izlediği bir sitcom vardır. Okumayı, dil öğrenmeyi sever. Müzik zevki sadece Taylor Swift. Önce kendi kedisini sonra tüm kedileri sever. Psikoloji ile ilgili her şeye meraklı.

editor
sAYI EDİTÖRÜ

Ece Tekşen

Tam bir Akdeniz insanı olup güneşe, denize ve İstanbul’a aşıktır. Tanıştığı günden bugüne kedilere tutkundur. Hayvanları, hayatı ve arkadaşlarını güzeller, abarttıkça abartır. Yolda karşılaştığı her kediyle ve köpekle konuşur. Tiyatroyu çok sever; şiirleri, insanlar keşfetmeyi ve gözünün içini güldüren dostlarını da öyle. Ne kadar mutluysa o kadar kıvırcıktır saçları ve bir o kadar kaybolmuştur gözleri. Şimdilerde tutkuyla sayı editörlüğü yapıyor, sözcüklerle ilintili şeyler yapmaktan hoşlanıyor, Mavi Dalga’ya ve suyun sesine bayılıyor.

Editörler
SOSYAL MEDYA Baş Editörü – Başak

Elif Başak Alço

Plan yapmaya bayılıp bunları gerçekleştirmemeyi daha da çok sever. Şebnem Ferah dinleyerek büyümüş şu sıralar Justin Bieber’ı keşfetmekte. Kendiyle ilgili değiştirmek istemediği tek şey psikiyatriye olan ilgisi. Hala COVID öğrenmeye çalışıyor.

SAYI Baş Editörü

Kübra Erdem

Kendisi ile ilgili bir paragraf yazmayı, hava durumuna uygun giyinmeyi ve finansal konuları zor buluyor. Çoğunlukla kırk tarakta bezi var ve küpe girmeden sirke olmaya çalışıyor, bu huyundan pek de memnun değil. Virginia Woolf’un Kendine Ait Bir Oda’sında bahsettiği gibi hafif adımlarla dünyadan gülümseyerek geçme, kimseye bir kötülüğü dokunmadan yaşama gayretinde. Okumayı, düşünmeyi, yazmayı, gezmeyi çok sever. Türkçeyi öğrendiğinden beri kronik redaktör, bazen sinir bozucu olabiliyor.

editor
Grafik Tasarımcı

Dilara Uysal

Hayatının çoğunu İstanbul’da geçirdi. Çocukluğundan beri resim yapar. Mavi Dalga vesilesiyle görsel tasarımcılık yönünde de kendini geliştirmeye başladı. Edebiyat ve sinema sevdalısıdır. Kalbinde çizgifilmlerin yeri ayrıdır. Gezmeyi, fotoğraf çekmeyi sever. Kediyle kedi olur, çocukla çocuk. Kadıköy’ün kahvehanelerinde okey oynarken rastlayabileceğiniz bir fularlı entel.

stajyer

Dilba Daniş

Diyarbakırda doğmuştur. Günün uyuduğu kısmı hariç neredeyse tamamını müzik dinleyerek geçirir hatta bazen kafasının içi sadece şarkı sözleriyle doluymuş gibi hissettiğini söyler. Küçüklüğünden beri resim yapar ve tuvale içindeki tüm stresi döktüğü için özellikle son yıllarda çizdikleri bakanları korkutacak tarzda olabilir. Uzun kahvaltıları ve kedisi Mori başta olmak üzere kedileri çok sever. Gorillaz hayranıdır.

STAJYER

Şevval Nazlı Sayan

Ankara’dan geldiği için olsa gerek bir köşeyi döndüğünde rastladığı deniz manzarasından acayip mutlu olan, hayatını romantize etmeyi seven, Yunus Emre’nin dediği gibi “her dem yeni dirlikte, bizden kim usanası” düsturuyla her gün yeni hayata başlayan, kendi çapında bir İstanbul sevdalısı. Şiir, tarih ve edebiyat ilgi alanları olsa da hiçbir konuda iddiası yoktur. Ev kuşunun tam zıttı bir insan, gezmeye bayılır. Herkese de mutluluklar diler.

editor
Site Editörü

Selin Tiras

Kendimi tanıtmam istendiğinde aklıma hep Frances Ha’nın “I’m so embarrassed. I’m not a real person yet.” dediği an geliyor ama kim olduğumla ilgili gelişmeler de yok değil. Sanatın her formunu çok sevdiğimi biliyorum mesela, sonra kahveyi, şarkılara eşlik etmeyi, insanlarla omuz omuza yürüdüğüm kalabalık sokakları da öyle. Bir de yaşlanınca Epikuros gibi, dostlarımla beraber, bahçeli bir evde yaşamak istediğimi biliyorum. Sanki fena olmazdı?

STAJYER

Delfin Yiğit

Edebiyata, felsefeye ve sanata bayılır. Keman çalar. Gezmeyi de çok çok sever. Eskişehir doğumludur, İstanbul’da büyümüştür. Lana Del Rey hayranıdır ama terapi niyetine gizli oturumda Serdar Ortaç dinler. 2005 yapımı Pride and Prejudice’ı düzenli olarak izler. Sabah kahvesiyle güzel bir kitabın çözemediği dert olmadığına inanıyor.

SAYI EDİTÖRÜ

Hale Dila Yalçın

Kesin bir şey söylemeyi sevmemesine rağmen ağaçları çok sevdiği kesin olan biri. (bu yüzden kesin bir şey söyleyememekle ilgili kesin bir şey söylememeliydi) En sevdiği ağacın kavak olduğuna karar verdi ama bu durum yarın değişebilir çünkü tüm ağaçları bilmiyor. Ankaralı, bir köpek teyzesi.

Editörler
Yaratıcı Yönetmen

Kayra Demirbağ

Çorlu’da doğmuş ve büyümüştür, -evet Çorlu, Çorum değil- gelecek günlerini de İstanbul’da geçirmeyi planlamaktadır. Küçüklükten beri bilgisayarla ilgilidir, farklı programları öğrenmeyi sever, bazen tasarım yapar, bazen video düzenler, bazen şarkılar yapar. Bu hayatta en büyük heyecanı müziktir, boş zamanlarında pratik yapar, kendini geliştirmeye uğraşır, farklı enstrümanlar öğrenmeye heveslidir. Yeni yerler keşfetmeye bayılır.

PR KOORDİNATÖRÜ

İdil Dokuz

Kendini bildi bileli okur, Mavi Dalga’dan sonra ise hem okur hem yazar hem çizer. Felsefe ile yakından ilgilenir. Gezmeyi, öğrenmeyi sever. Arkadaşları arasında lakabı kitapkahramanı’dır.

editor
grafik tasarımcı

Robert Ayhan

Hayatı İstanbul’da geçmiştir. Müziğin çeşitli alanlarıyla ilgilenir, resim yapamaz lisede de 4 yıl müzik dersini seçmiştir ama ekibin görsel tasarım kısmında yer alır çünkü YouTube’dan çok şey öğrenmiştir.

white sky
Sayı Editörü

İrem Sena Bülbül

Derginin demirbaşı olmaya aday sevecen editörümüz.

STAJYER

Şevval Farsak

Kitaplara, filmlere, dizilere ve tiyatroya bayılır klişesini kullanacak kadar kendini tanıtma konusunda zorluk çeker ve şimdi de böyle bir random fact vererek işin içinden çıkabileceğini sanar.

GRAFİK TASARIMCI

Zeynep Gökşin Canbir

Kitaplara, yeni diller öğrenmeye ve arkeolojiye aşıktır. Küçüklüğünden beri çizmeye, yazmaya çalışır. Müziği dinlemekle yetinemediği ve bizzat müziğe dönüşmek istediği zamanlar hiç de az değildir.Sürekli bu durumdan şikayet etse de aslında sanatsal yönünü beslediğini düşündüğünden içten içe hiperaktif olmaktan mutlu. Son zamanlarda fotoğraflarla barışmaya çalışıyor.

STAJYER

Elif İşler

Alerjisine ve toza olan hassasiyetine rağmen sahaflardan çıkmayan bir kova diyerek başlayabilirim. Hikayesi olan her ama her şeye sıkılmadan aynı heyecanla hayran olan, eski şeyler hakkında her türlü koleksiyon oluşturmaya çalışan, müziğin kasetten dinlenmesi gerektiği fikrine sımsıkı bağlı, hikayelerde yaşamayı sevip her yerde kendini arayan, yürüyüp ayakları ile hissetmeden kendini dolaşmış saymayan bir gezgin, aynı zamanda kendisini odasına kapatmak isteyecek kadar merdümgiriz ve hatta kendini nihilist saymayan bir Bazarov.

editor
sayı editörü

Ezgi Ulusoy

Fikirlerle dolu Mavi Dalga’nın yeni incisi.

STAJYER

Alihan Akdağ

Okur, yazar ama en çok konuşur. Ya siyahtır ya beyaz, gri bölgelerden her zaman kaçar. Why sorusundan nefret eder, why not favori sorusudur. Nevi şahsına münhasır, oğlak. Hayat boyu öğrenci, şimdilerde ise part-time tıp öğrencisi.

Editörler ile iletişim kurmak için: info@mavidalga.org adresine mail atabilirsiniz.

Ekip Organizasyonu

Genel Yayın Yönetmeni
 • Sayı Departmanı

  Sayı Baş Editörü

  Sayı Editörü

  Site Editörü

  Sosyal Medya Editörü

  Stajyer

 • Sosyal Medya Departmanı

  Sosyal Medya Baş Editörü

  İçerik Editörü

  Sosyal Medya Editörü

  Stajyer

 • İnternet Sitesi

  Site Baş Editörü

  Site Menajeri

  Site Editörü

  Stajyer

 • PR ve Sponsorluk

  PR ve Sponsorluk Koordinatörü

  Stajyer

 • Görsel Tasarım

  Yaratıcı Yönetmen

  Grafik Tasarımcılar

  Görsel Tasarım Stajyeri

Editörler Ne Dinliyor?

Kapıyı Aç


“Derslerden, vizitlerden, ameliyathanelerden ve polikliniklerden sızanlar Mavi Dalga’nın sayfalarına taşınır, hayran olduğumuz ustalarımız o sayfalarda ete kemiğe bürünür, onların da bizler gibi olduğuna ikna olurduk. O satırları okudukça daha da emin olurduk: ‘Biz hiç usta olmak istemedik, hep ustalarımız gibi olmak istedik’.”

Prof. Dr. Goncagül Üstünel Haklar


 

Bizimle İletişime Geçin