Editörler

Mavi Dalga, dinamik editör ekibiyle ara vermeden çalışmaya devam ediyor.

Editörler Su çok güzel, gelsene!Editörler

Editörler

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Kübra Erdem

Kendisi ile ilgili bir paragraf yazmayı, hava durumuna uygun giyinmeyi ve finansal konuları zor buluyor. Çoğunlukla kırk tarakta bezi var, bu huyundan pek de memnun değil. Virginia Woolf’un Kendine Ait Bir Oda’sında bahsettiği gibi hafif adımlarla dünyadan gülümseyerek geçme, kimseye bir kötülüğü dokunmadan yaşama gayretinde. Okumayı, düşünmeyi, yazmayı, gezmeyi çok sever. Türkçeyi öğrendiğinden beri kronik redaktör, bazen sinir bozucu olabiliyor.

SİTE BAŞ EDİTÖRÜ

Şevval Nazlı Sayan

Ankara’dan geldiği için olsa gerek bir köşeyi döndüğünde rastladığı deniz manzarasından acayip mutlu olan, hayatını romantize etmeyi seven, Yunus Emre’nin dediği gibi “her dem yeni dirlikte, bizden kim usanası” düsturuyla her gün yeni hayata başlayan, kendi çapında bir İstanbul sevdalısı. Şiir, tarih ve edebiyat ilgi alanları olsa da hiçbir konuda iddiası yoktur. Ev kuşunun tam zıttı bir insan, gezmeye bayılır. Herkese de mutluluklar diler.

SOSYAL MEDYA KOORDİNATÖRÜ

Alihan Akdağ

Okur, yazar ama en çok konuşur. Ya siyahtır ya beyaz, gri bölgelerden her zaman kaçar. Why sorusundan nefret eder, why not favori sorusudur. Nevi şahsına münhasır, oğlak. Hayat boyu öğrenci, şimdilerde ise part-time tıp öğrencisi.

editor
SOSYAL MEDYA EDİTÖRÜ

Rozerin Deniz Gülmez

Basit zevkleri olan basit bir kız. Her şeyi şakaya dönüştürmeye bayılır. Ciddi bir şeyi sulandırır, şakayı ciddileştirir. “Amma men sürünənəm, men qəribəm.” sözleriyle kendini özetleyebilir. Kitap okumayı, Fransız filmlerini ve Deep Turkish Web videolarını çok sever.

GÖRSEL TASARIMCI

Damla Tanrıkulu

Park Chan Wook’la tanışıp görüntü yönetmeni asistanı olarak işe alınacağı günü bekleyen, endişe verici derecede sürekli The Strokes dinleyen biri. Yolda kedi gördüğü zaman genelde selam vermeden geçmez ki bu onun için Kadıköy’de yürümeyi fazlasıyla zor bir hale sokar. Yeni tanıştığı insanları ünlülere veya tanıdıklarına benzetmeyi çok sever. Anda kalır.

PR MENAJERİ

Aybüke Çilingir

Buraya ilk sırada yazması için en çok neyi sevdiğini bulamayacak kadar her şeyi severken durup birkaç saniye düşününce dönüp dolaşıp en çok spor yapmayı sevdiğini söyler. Arkadaşları her zaman nasıl hayatı bu kadar sevebildiğini sorar, hiçbir şeyi kaçırmayayım derken her yere koşturup gün sonunda uyumaya vakit bulamaz. Koşmaya, yemek yemeye ve yapmaya, kahveye, hayvanlara, yeni şeyler denemeye ve yeni yerler keşfetmeye bayılır. Andadır.

STAJYER

İklim Başbağ

İklim ya da ekibin çömezi de denebilir. Ekipteki tek hazırlık okuyan, tıpla şu anlık hiçbir bağlantısı olmadığından ekip içindeki hoca ve tıp esprilerine gerçekten gülemeyen o kişidir… Seneye hepsine kahkahalarla gülmeyi ve o havalı tıp terimlerine cümlelerinde yer vermeyi sabırsızlıkla bekliyor. Tek yeteneğinin voleybol oynamak olduğunu düşünen bu ekip üyesinin; müzik dinlemek, gezmek, yeni tatlar denemek gibi klişe hobilerinin olması dışında psikoloji ve evrim konularına ilgisi bulunuyor.

STAJYER

Edanur Koçbıyık

Genel olarak ya çok neşelidir ya da çok karamsar, asla arası olmaz. Okumaya ve yazmaya tutkun, kendi düşüncelerinde kaybolmayı ve yalnız kalmayı sever. Tabii, sonra gidip yalnızım diye üzülebilen ender insanlardan. Şu sıralar yapmayı en çok istediği şey saatlerce sahilde oturup denizi izlemek, mümkünse birkaç bardak çayla. 

SAYI Baş Editörü

Ece Tekşen

Tam bir Akdeniz insanı olup güneşe, denize ve İstanbul’a aşıktır. Tanıştığı günden bugüne kedilere tutkundur. Hayvanları, hayatı ve arkadaşlarını güzeller, abarttıkça abartır. Yolda karşılaştığı her kediyle ve köpekle konuşur. Tiyatroyu çok sever; şiirleri, insanlar keşfetmeyi ve gözünün içini güldüren dostlarını da öyle. Ne kadar mutluysa o kadar kıvırcıktır saçları ve bir o kadar kaybolmuştur gözleri. Şimdilerde tutkuyla sayı editörlüğü yapıyor, sözcüklerle ilintili şeyler yapmaktan hoşlanıyor, Mavi Dalga’ya ve suyun sesine bayılıyor.

SAYI EDİTÖRÜ

Delfin Yiğit

Edebiyata, felsefeye ve sanata bayılır. Keman çalar. Gezmeyi de çok çok sever. Eskişehir doğumludur, İstanbul’da büyümüştür. Lana Del Rey hayranıdır ama terapi niyetine gizli oturumda Serdar Ortaç dinler. 2005 yapımı Pride and Prejudice’ı düzenli olarak izler. Sabah kahvesiyle güzel bir kitabın çözemediği dert olmadığına inanıyor.

SAYI EDİTÖRÜ

Şevval Farsak

Kitaplara, filmlere, dizilere ve tiyatroya bayılır klişesini kullanacak kadar kendini tanıtma konusunda zorluk çeker ve şimdi de böyle bir random fact vererek işin içinden çıkabileceğini sanar.

STAJYER

İclal Ateş

Fırtınalı bir haziran gününde doğması her şeyi açıklıyor. Dengesizlik ve çelişkiler peşini bırakmasa da hayatı her anlamda sınırlarda düşmeden yaşama çalışıyor. Bir dakika içinde ruh hali değişip bambaşka biri olabilir. “En sevdiğin…”le başlayan sorularda inanılmaz gerilir çünkü hepsi bebekleri. Anlamsızca küçüklüğünden beri ünlü olma hayali var. 🙂

STAJYER

Görkem Can

Deniz kıyısında oturup dalgaları izlemekten zevk alır.
Müzik dinlemeyi ve gezmeyi sever gezerken rastladığı manzaraları seyretmekten ve karelere alarak ölümsüzleştirmekten hoşlanır. Tasarımda iyi ama çizimde çok kötü (Halâ düzeltmeye çalışıyor.). Tam bir İstanbul hayranıdır ama doğduğu yerden kaynaklı olsa gerek hala hangi Boğaz’ın daha güzel olduğuna karar veremedi.

GÖRSEL TASARIM STAJYERİ

Efe Yiğit Appak

Takıntılı derecede Doctor Who fanı, etrafta fantastik evren överek gezen, clublardaki korkunç danslarıyla ünlenen, keman çalmak ve resim yapmaktan hoşlanan, küçüklüğünden beri öğrenmeye meraklı, arkadaşları tarafından “Akademi Adam” olarak anılan bir MÜTF canavarı.

GÖRSEL TASARIM STAJYERİ

Batuhan Altıntaş

Hayatı müzikten ve tiyatrodan hiç sıyrılamamış, şu sıralar dijitalden kafasını kaldıramayan bir arkadaş.
Kuzenlerine zorla çektirdiği kısa filmler ile bir gün Hollywood’un yıldızı olmayı planlıyor. Ha bir de okula uzaydan geldiğinden İstanbul’u kendinden iyi biliyor.

STAJYER

Ayceren Taşan

Kendi introvert kişiliğini, insanların izledikleri sitcomlar üzerinden onlarla bağ kurarak bastırdığını sanar. Taylor’s version olmayanlar hariç diskografisini başa döndürüp durur. Sanatla ilgili her şeyi, ne kadar sevdiğini sulandırmadan nasıl anlatacağını bilemedi. Muhtemelen kamerasını kurcalıyor veya müzik dinliyordur. Tercihen aynı anda.

STAJYER

Fatma Belkıs Fındıkçı

Ben Belkıs, 1. dönem öğrencisiyim. 18 Yaşındayım. Resim yapmayı ve dizi izlemeyi seviyorum. Mavi Dalga ekibinde olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım.

MEDYA YÖNETİCİSİ

Zeynep Gökşin Canbir

Kitaplara, yeni diller öğrenmeye ve arkeolojiye aşıktır. Küçüklüğünden beri çizmeye, yazmaya çalışır. Müziği dinlemekle yetinemediği ve bizzat müziğe dönüşmek istediği zamanlar hiç de az değildir. Sürekli bu durumdan şikayet etse de aslında sanatsal yönünü beslediğini düşündüğünden içten içe hiperaktif olmaktan mutlu. Son zamanlarda fotoğraflarla barışmaya çalışıyor.

Editörler
Yaratıcı Yönetmen

Kayra Demirbağ

Çorlu’da doğmuş ve büyümüştür, -evet Çorlu, Çorum değil- gelecek günlerini de İstanbul’da geçirmeyi planlamaktadır. Küçüklükten beri bilgisayarla ilgilidir, farklı programları öğrenmeyi sever, bazen tasarım yapar, bazen video düzenler, bazen şarkılar yapar. Bu hayatta en büyük heyecanı müziktir, boş zamanlarında pratik yapar, kendini geliştirmeye uğraşır, farklı enstrümanlar öğrenmeye heveslidir. Yeni yerler keşfetmeye bayılır.

PR ve sponsorluk KOORDİNATÖRÜ

Dilba Daniş

Diyarbakır’da doğmuştur. Günün uyuduğu kısmı hariç neredeyse tamamını müzik dinleyerek geçirir hatta bazen kafasının içi sadece şarkı sözleriyle doluymuş gibi hissettiğini söyler. Küçüklüğünden beri resim yapar ve tuvale içindeki tüm stresi döktüğü için özellikle son yıllarda çizdikleri bakanları korkutacak tarzda olabilir. Uzun kahvaltıları ve kedisi Mori başta olmak üzere kedileri çok sever. Gorillaz hayranıdır.

SAYI EDİTÖRÜ

Hale Dila Yalçın

Kesin bir şey söylemeyi sevmemesine rağmen ağaçları çok sevdiği kesin olan biri. (bu yüzden kesin bir şey söyleyememekle ilgili kesin bir şey söylememeliydi) En sevdiği ağacın kavak olduğuna karar verdi ama bu durum yarın değişebilir çünkü tüm ağaçları bilmiyor. Ankaralı, bir köpek teyzesi.

editor
gÖRSEL tasarımcı

Robert Ayhan

Hayatı İstanbul’da geçmiştir. Müziğin çeşitli alanlarıyla ilgilenir, resim yapamaz lisede de 4 yıl müzik dersini seçmiştir ama ekibin görsel tasarım kısmında yer alır çünkü YouTube’dan çok şey öğrenmiştir.

PR MENAJERİ

Elif İşler

Alerjisine ve toza olan hassasiyetine rağmen sahaflardan çıkmayan bir kova diyerek başlayabilirim. Hikayesi olan her ama her şeye sıkılmadan aynı heyecanla hayran olan, eski şeyler hakkında her türlü koleksiyon oluşturmaya çalışan, müziğin kasetten dinlenmesi gerektiği fikrine sımsıkı bağlı, hikayelerde yaşamayı sevip her yerde kendini arayan, yürüyüp ayakları ile hissetmeden kendini dolaşmış saymayan bir gezgin, aynı zamanda kendisini odasına kapatmak isteyecek kadar merdümgiriz ve hatta kendini nihilist saymayan bir Bazarov.

STAJYER

Betül Rana Çelik

Bilmediğini bilen, öğrenmeyi seven biri. Müziğin elinde büyümüş. Sanatı sevmeyi sever. Şimdilerde bu sanatı bilimle tanıştırmanın heyecanı içerisinde. Orkestraları dinlerken nefesi kesilir, her tiyatro çıkışı tiyatrocu olmaya karar verir, resimlerde fırça darbelerini izlerken hayrete düşer, gezmenin bir gelenek olduğunu düşünür, mutlu olduğu günler dergi alır. Yaşamayı ciddiye aldığı belli.

STAJYER

Ahmet Anıl Keskin

Dedesinin ısrarı üzerine tıp yazmıştır ve pişman değildir. Matematikle uğraşmaktan zevk alır. Kitap okumayı sever. Boş zamanlarında uyur, uyumadığı zamanlar ise uykuyu düşler. Dünyanın en kararsız 3 insanından biridir, birinci olmak yolunda emin adımlarla ilerler. Ders çalışmak ve herhangi başka bir şey yapmak arasında kalırsa her zaman diğer seçeneği seçer. Bu yazıyı yazmak da dahil olmak her şeyi son güne bırakır.

Editörler ile iletişim kurmak için: info@mavidalga.org adresine mail atabilirsiniz.

Ekip Organizasyonu

Genel Yayın Yönetmeni
 • Sayı Departmanı

  Sayı Baş Editörü

  Sayı Editörü

  Site Editörü

  Sosyal Medya Editörü

  Stajyer

 • Sosyal Medya Departmanı

  Sosyal Medya Baş Editörü

  İçerik Editörü

  Sosyal Medya Editörü

  Stajyer

 • İnternet Sitesi

  Site Baş Editörü

  Site Menajeri

  Site Editörü

  Stajyer

 • PR ve Sponsorluk

  PR ve Sponsorluk Koordinatörü

  PR Menajeri

  Stajyer

 • Görsel Tasarım

  Yaratıcı Yönetmen

  Görsel Tasarımcılar

  Görsel Tasarım Stajyeri

Editörler Ne Dinliyor?

Kapıyı Aç


“Derslerden, vizitlerden, ameliyathanelerden ve polikliniklerden sızanlar Mavi Dalga’nın sayfalarına taşınır, hayran olduğumuz ustalarımız o sayfalarda ete kemiğe bürünür, onların da bizler gibi olduğuna ikna olurduk. O satırları okudukça daha da emin olurduk: ‘Biz hiç usta olmak istemedik, hep ustalarımız gibi olmak istedik’.”

Prof. Dr. Goncagül Üstünel Haklar


 

Bizimle İletişime Geçin